Media

Gimnazjaliści aż tak głupi?

kyoto_students_by_jyoujo-d335jj6

Ile rok ma dni? Kiedy był chrzest Polski? Bitwa pod Grunwaldem? Ile mamy kontynentów? Pole kwadratu? 2 +2? Cokolwiek, proszę? Tylko gała i Tibia Kiedyś gimnazjalista oznaczał człowieka w takim nietypowym wieku, że ciężko było od niego wymagać czegokolwiek. Wiek buntu młodzieńczego, własnych racji i strasznie rozbudowanego, ale też strasznie mylnego światopoglądu. Spędzali czas głównie ze znajomymi. Ci mądrzejsi się spotykali i rozmawiali, Ci drudzy, głupsi, palili, popijali i uważali siebie za hiper dorosłych. Niestety części z tych gimnazjalistów tak zostało, stąd picie piwa o 8 rano w autobusie – synonim dorosłego, niezależnego życia.

Mimo iż sam chodziłem do gimka, to nie rozumiem sensu tej instytucji. Zrobić osobną szkołę, dla dzieciaków w tym niby najgorszym wieku? Niby, bo nie zauważyłem u siebie jakiegoś buntu. Moi rodzice mieli ze mną problemy od urodzenia, więc gimnazjum to przy mnie  pikuś.

Następnie wrzucić tam kilkunastu nauczycieli, którzy muszą wkurwiać się na bandę głąbów (Zwłaszcza jeśli jest to gimnazjum rejonowe) i próbować im wbić do głowy datę drugiej wojny światowej, odmianę to be (Or not to be) i tabliczkę mnożenia. A oni i tak wyzwą nauczyciela od szmat, założą mu kosz na głowę i będą drzeć mordę, że im to niepotrzebne.

Gimbazjum

Teraz przyjęło się, że do gimnazjum chodzą tylko i wyłącznie gimbusy. Generalnie, pojęcie gimbus, a gimnazjalista jest często mylone. Gwoli wyjaśnienia – gimbus to taki typ charakteru, który mocno przypomina typowego gimnazjalistę z poprzedniego akapitu. Jara się nowymi grami, nowinkami technicznymi, wszystko wie najlepiej, szkoła nie jest mu potrzebna do życia, jest samowystarczalny. Pali i pije alkohol. Oczywiście w jakiś lasach, bunkrach i uciekając przed policją, bo rodzice skrzyczą i dadzą karę na komputer.

Niektórych ten filmik ponoć bawi. Mnie raczej zażenował, a nawet zasmucił. No bo jak można być aż tak głupim? Pole kwadratu to a + a? Po wyjściu z testu gimnazjalnego na którym jest to niezbędne? W sumie, to po wyjściu z podstawówki, w której już wtedy jest to niezbędne? No ale luz, powie się, że są klasą humanistyczną, albo mają humanistyczny tok myślenia i są usprawiedliwieni. W gimnazjum, a już tym bardziej w liceum, humanista to synonim kretyna, który nie umie dodawać. Idą tam Ci, co nie opanowali tabliczki mnożenia, z funkcji ledwie pamiętają wzór na deltę, a z brył kojarzą prostopadłościan, bo wygląda jak pudełko po płatkach. Wiem bo sam byłem na humanie. A maturkę z matmy strzeliłem lepiej niż z polskiego. Do teraz nie wiem jakim tłukiem trzeba być, żeby tego nie zdać  na te 30%.

Oczywiście w necie pojawiają się lamenty gimbusów, że egzamin gimnazjalny od rocznika 96 stał się o wiele trudniejszy, bo rozbili na kilka części. Przez to mają 5 egzaminów, nie 3. W tym angielski, na którym rysując pandę w arkuszu odpowiedzi będzie miało się ~90%. Polski rozbity na wos i historię, co uważam za świetny pomysł, tak jak nową maturkę z polskiego. Wreszcie nie będzie odpowiedzi, że Kaczyński jest prezydentem, a Kwaśniewski rządził od 1990 do 2010, bo fajny z niego chłopak był i mu troszkę przedłużyli.

Nie wstydem jest nie wiedzieć czegoś, o co pytają w Maturatobzdura. Nie wstydem jest nie znać wzoru na stożek, albo nie wiedzieć co jest stolicą Libanu. Nie każdy też musi wiedzieć kto jako pierwszy przywiózł do Polski włoszczyznę. Ale nie wiedzieć skąd się wzięła ta nazwa? To coś takiego, czego nie nauczy żadna szkoła, ani tym bardziej gimnazjum.

Tak, chodzi o myślenie.

15 Comments

 1. Wydaje mi się, że jednak humanista, to człowiek, który powinien mieć coś z każdej wiedzy – także matematycznej. Smutne jest to jaki jest teraz poziom wiedzy w Polsce, ale cóż… jak widać, kolejne kroki zmiany systemu edukacji kończą się tak jak na załączonym filmiku :)

  1. Jestem z rocznika, od którego te całe gimnazjum się zaczęło czyli z rocznika 86 (rocznik 1986 pozdrawia wszystkich obecnych i przyszłych gimnazjalistów), ale z rocznikiem 87 się uczyłam od SP po liceum. Jestem córką nauczycielki, która pracuje w moim byłym gimnazjum i nieraz słyszałam od mamy jacy są dzisiejsi gimnazjaliści i w porównaniu z nimi mój rocznik i inne młodsze ode mnie, które w tym samym czasie co ja je kończyły były lepsze. Widziałam ten filmik w programie „Szkło kontaktowe”, a później mama zadała mi te same pytania co były na tym filmie i odpowiedziałam poprawnie na każde. Wnioski nasuwają się same obecne roczniki nie chcą się niczego nauczyć i stąd taka luka w wiedzy.

 2. Ty chodziłeś na jakieś gówno a nie humanistyczną klasę xd Brać tego typu filmiki na poważnie jest trochę głupie biorą ludzi albo którzy nie znają odpowiedzi na dane pytanie albo co nieodpowiadają na poważnie wycinają tych co wszystko machną bez problemu i ba polskie społeczeństwo to banda idiotów. Chodziłem do gimnazjum rejonowego i nikt nigdy nie założył nikomu kosza na głowę itp

 3. Część ludzie z tegp filmiku zgrywała się. A tak żeby było wg nich śmiesznie, bo wiadomo będę w necie, pośmiejemy się. Takie buty Baluk.

  1. To tym bardziej o nich świadczy negatywnie, że udają debili przed kamerą, z przeświadczeniem że będą w necie. Takie buty :)

 4. Toć wiadomo, że największe parcie na szkło mają ci najgłupsi.
  I pewnie na potrzeby tego jednego filmiku musieli przepytać chyba z setkę gimbusów.

 5. W dodatku wszystkie matury to bzdury, uliczne wywiady i pierdoły to manipulacja w czystej postaci.

Leave a Reply

Your email address will not be published.