Media

Jak podzielić tysiące ludzi?

Nic prostszego, wystarczy powiedzieć dwa słowa.

Zimny lech

Pięć lat temu, Bydgoszcz dostała hajs od Unii na budowę mostu i od tego czasu trwają budowy. W międzyczasie zmienił się, w dość tragiczny sposób, prezydent. Więc hej, czemu by nie nazwać mostu, którego ów prezydent na oczy nie widział i z Bydgoszczą nie miał nic wspólnego, jego imieniem? Przecież to logiczne.

Na pewno mniej logicznym rozwiązaniem jest nazwa ,,Most uniwersytecki„, który nota bene prowadzi do biblioteki UKW, jak i na samą uczelnie. Bezsensu, niech zostanie Lech Kaczyński.

W międzyczasie zmienił się też prezydent Bydgoszczy. Bruski, bo tak się zwie nowy prezydent, jest z PO i podoba mu się nowa nazwa mostu.

No i się zaczęło. Gdy zmiana nazwy z pogłosek przeszła do rangi oficjalnej, ludzie zaczęli się burzyć. O dziwo, zaczęli się burzyć tylko ludzie starzy i debile, czyli spora część elektoratu PiSu. Jakieś szmaty z napisem ,,Most Lecha Kaczyńskiego” na moście i pisanie postów w social media. Bunt XXI wieku, wiadomo.

Nazwa mostu, który za kilka lat i tak będzie wyglądał jakby był z XX wieku, a podzieliła tysiące ludzi. Niesamowite.

Wystarczą dwa wyrazy

I wiecie co? Stwierdziłem, że trzeba być strasznie przywiązanym do infrastruktury miasta i danej partii, lub być po prostu kretynem, żeby marnować czas, siłę i kłócić się o nazwę mostu. Najsmutniejszy jest fakt, że takich sytuacji w życiu codziennym jest od groma. Wystarczy być za innym klubem żeby wywołać dym (Lub dostać maczetą), grać na innej konsoli, a nawet pić inny napój. Spróbujcie kiedyś przy stadionie Legii krzyknąć ,,Lech Poznań!„. Zobaczycie, że wystarczą dwa słowa.

Kibicuję Barcelonie, gram na Xboxie i wolę Pepsi. Jeśli jesteś debilem – wystarczy Ci to żeby mnie znienawidzić. Jeśli nie, olejesz to, przybijesz piątkę i pogadamy.

I nigdy nie zadziałają na mnie dwa wyrazy. Za to cieszę się i mam nadzieje, że na Ciebie wręcz przeciwnie. Jest jesień, zimno i smutno, a ja potrzebuje trochę śmiechu.

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.