Media

Jak sprzedać starą grę dwukrotnie drożej?

W bardzo łatwy sposób. Wystarczy wypuścić jeszcze raz ten sam produkt i dopisać HD.

Łukasz ma dwanaście lat. Jest w wieku wczesnoszkolnym, czyli w wieku, w którym jeszcze z matematyki był prymusem i chodził na konkursy matematyczne. To wszystko zmieniło się wraz z przejściem do gimnazjum, ale to nieistotne.

W podstawówce lubił zadania ,,z kaktusem”, które wymagały trochę większego wytężenia mózgu. Wszak rozwalał rówieśników za pomocą szesnastu figur i szachownicy, więc nie było to dla niego problemem.

W czasie wolnym, a uwierz że nigdy później nie będziesz miał go tyle ile w podstawówce, lubi grać w gry. Jak każdy dzieciak. Jego gust w grach tak jak w muzyce – jest mocno rozbieżny.

Od szachów, przez rekordy w pinballu, do gier z serii GTA, na Heroes 3 kończąc. Grał we wszystko co wydawało mu się fajne, ale to właśnie te nieszczęsne Hirołsy 3 były powodem braku czasu na cokolwiek innego.

Bo były zajebiste.

Teraz Łukasz ma dwadzieścia jeden lat. Jest w wieku akademicko – studencko – alkoholowym, czyli w wieku, w którym przydają mu się tylko i wyłącznie podstawy matematyki, które opanował wzorowo w podstawówce. Nie korzysta absolutnie z niczego innego, czego nauczył się przez kolejne sześć lat. Czyli jest tak jak mówił.

W czasie wolnym, a uwierz że nigdy później nie będziesz miał go tyle ile w trakcie studiów, lubi grać w gry. Jak każdy student. Jego gust w grach się nieco wykrystalizował, ale nadal uznaje zasadę, że jeśli gra jest dobra, to nie można patrzeć tylko na gatunek.

Od głupich strzelaninek, przez gry logiczne, do gier z serii GTA, na RPGach kończąc. Grał we wszystko na co pozwolił mu czas i hajs.

Poza tym nadal lubi pograć w te nieszczęsne Hirołsy 3 na nudniejszych wykładach.

Dlatego gdy zobaczył news o powstawaniu Hereos 3 w HD był rozpromieniony jak ten dwudziestolatek z Łodzi po usłyszeniu wyroku.

Z prostego powodu – remake w HD mają to do siebie, że są rimejkami tylko i wyłącznie z nazwy. W teorii wygląda to przepięknie, bo wrzucają właściwy tytuł jako remake HD, a grafikę z oryginału postarzają graficznie o jakąś dekadę.

W praktyce wypada to gorzej niż Bonus BGC w wywiadzie u Pakola. Ta sama gra za kilkukrotnie większy hajs, sprzedawana tylko dzięki nostalgii, dla której ludzie zapłacą każdy pieniądz.

Niestety nie ja. Ja poczekam aż remake HD gier będzie czymś innym niż naciąganiem na hajs i sprzedawaniem dwukrotnie tej samej gry.