Lifestyle Technologia

Najlepsza gra na telefon ever!

Czasy legendarnego snejka, pinballa, tetrisa i innych kultowych gier, już dawno za nami. W poszukiwaniu czegoś równie dobrego, jak tamte gry, obczaiłem co ma w ofercie Google Play.

Po pograniu w koło 20 gier, w tym tych polecanych przez wszystkich, nie trafiłem na nic dobrego. No dobra, może Jetpack Joyride trzyma poziom. Szkoda, że po koło 1000 zagranych gier nie ma się ochoty na dalszą zabawę. Co najwyżej ma się ochotę na odinstalowanie gierki. Reszta gier była nieudolną kopią Jetpacka – biegniesz/lecisz/płyniesz/skaczesz jak najdalej, przy okazji zbierając kasę i robiąc misję. Umierasz – lecisz od nowa. Jako, iż wszystko jest takie samo, to trzeba było sięgnąć po coś innego. Coś zupełnie innego.

Z pomocą przyszedł kuzyn, który polecił The Simpsons: Tapped Out.

Gra, która jeszcze przed pobraniem odrzuca od siebie potencjalnego gracza. Nie wiem jak iOS, ale Google Play wyświetla komentarze ludzi, którzy pobrali. I wiecie co? Pod tą grą nie było ani jednego pozytywnego. Nie wiem czy to źle świadczy o mnie i o moim kuzynie, czy o reszcie ludzi. Myśmy się zajarali grą niesamowicie, a ludzie zmieszali z błotem. Cóż.

Jeśli podoba Ci się idea SimCity, albo idea tworzenia czegoś według własnego widzimisię, ta gra jest dla Ciebie. Po prostu. Tworzysz od podstaw swoje miasto w uniwersum The Simpsons. Pobierasz podatki, każesz każdemu mieszkańcowi robić daną czynność, poszerzasz teren miasta, borykasz się z problemami, wbijasz levele. Takie SimCity na telefon, tylko że działa.  ;)

Gra się fajnie, nawet jeśli nie jesteś miłośnikiem serialu. Co prawda, nie zrozumiesz kilku akcji jakie dzieją się w twoim Springfield, tego akurat nie da się ukryć. Ale jeśli traktować to jako kieszonkowe SimCity – jak najbardziej jest to najlepsza gra na telefon. Oczywiście, jak wszystko, gra ma swój minus. Niestety dość spory, przez co pewnie zgarniała słabe noty w komentarzach. Simpsons: Tapped Out wymaga ciągłego połączenia z Internetem. Czyli jeśli nie masz pakietu, albo wi – fi,  to nie pograsz za bardzo.

W grę możecie grać na iOS i na Androidzie. A w komentarzach możecie napisać jak się podobało.

6 Comments

  1. Polskie komentarze na google play są w 90% o tym że ludziom gra nie działa albo im się tnie, z tym że w większości wstawiają takie komentarze osoby które maja albo słaby telefon, albo jest on zawalony innymi aplikacjami pobierającymi pamięć procesora

  2. Kapo masz rację, ostatnio przeszedłem na użytkowanie telefonu po angielsku i zszokowało mnie jak NORMALNIE wyglądają komentarze w Google Play. Po głupim pisaniu komentarzy można by stwierdzić, że Polacy to banda ułomów technicznych :> Polcam jeszcze grę Death Worm tak na marginesie :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.