Przemyślenia

Prognoza pogody na dziś – debile everywhere

Dzisiaj krótko, bo temat typowy dla tej pory roku i pogody, ale pytanie mam do was. W komentarzach śmiało możecie napisać, że się skończyłem, wypaliłem i nie mam pomysłu na siebie. Słyszę to od pierwszego wpisu zamieszczonego w Internecie, więc wiecie. :)

15 stopni, kwiecień

Po srogiej, a raczej srogo długiej zimie, przyszła odwilż i wreszcie pojawiły się zalążki wiosny. Śnieg stopniał, ptaszki ćwierkają, przylatują bociany, sarny skaczą po polankach, czyli cały ten romantyczny stuff, który zupełnie do mnie nie przemawia, zaczął się pojawiać. Wychodzą też ludzie na ulice. W koszulkach, krótkich spodniach, sukienkach, spódniczkach. Rekordem tego, co widziałem, były sandały. Sandały w połowie kwietnia. Tylko dla mnie brzmi to co najmniej dziwnie? Generalnie, każdy przyodziewa wakacyjny strój, a panowie w odzieży z ortalionu przerzucają się na spodnie sięgające do ud, oczywiście marki Adibas.

15 stopni, październik

Lato minęło, wakacyjne plenerki i mandaty od policji poszły w niepamięć, znajomości stricte wakacyjne umierają śmiercią naturalną, przychodzi najbardziej znienawidzona część roku każdego Polaka – jesień. Ni to wakacje, ni to jeszcze zima. Zimno i pada, albo pada i zimno. Nie ma innego wyboru. Tradycyjny ubiór to kurtka zimowa, ewentualnie wiosenna, bluzy, czapki zimowe. Każdy zaczyna się witać klasykiem ,,O stary, ale pizga”. Nie ma już nikogo, kto byłby w stanie cieszyć się pogodą.

Jest tu ktokolwiek, kto jest mi to w stanie wytłumaczyć? Jak to jest, że przy identycznej pogodzie, tylko że w innym miesiącu, ubiór zmienia się diametralnie? Wytłumaczcie mi to, proszę, bo nie wiem czy wypada się śmiać teraz z dresów w krótkich spodenkach i koszulkach RPK. Bo może to ja jakiś dziwny jestem. Znowu.

3 Comments

  1. To proste w lato jest cieplej więc na jesień temperatura się obniża to ludzie nie są przyzwyczajeni i się ubierają cieplej a z zimą na odwrót,to raczej aspekt psychologiczny a tak btw. to wczoraj był najcieplejszy dzień tego roku a ja i tak widziałem ludzi w zimowych kurtkach czy tam płaszczach

Leave a Reply

Your email address will not be published.