Lifestyle

Top 5 książek na święta

Co kupujesz znajomemu lub rodzinie, gdy nie masz zielonego pojęcia co on właściwie lubi? Książkę! Dzisiaj lista pięciu książek, które bankowo będą udanym prezentem.

1. Cokolwiek o Jakubie Wędrowyczu

Najlepsza postać z polskiej literatury. Nie ma równie barwnej i charyzmatycznej postaci co Jakub. Nie wiadomo właściwie ile, ale na pewno sporo letni egzorcysta i bimbrownik. Masa humoru, legendarnych tekstów i opowiadań, które na samo wspomnienie, przywołują uśmiech na twarzy. Humor o tyle dobry, że uniwersalny. Nie ma żadnych wymagań, nawet fantasy nie musisz lubić, bo jest tego tam tyle, co kot napłakał ;)

Każdemu komu poleciłem chciał więcej. Dobrze się sprawdza w długie, zimowe wieczory. Herbata, koc i Wędrowycz to idealny wieczór, serio.

2. Dziewczyna wchodzi do baru

Jeśli masz dziewczynę i tak samo jak ja nie masz weny do prezentów – kup jej tę książkę. Idealna dla dziewczyn, głównie przez zachowania tam opisywane. Zachowania, których facet niekoniecznie rozumie. Ponoć wybory (Bo to powieść interakcyjna) są logiczne. Dla mnie niektóre nie były (No dobra – większość. Nigdy nie zrozumiem natury kobiet), ale i tak frajda, że ma się dwie – trzy książki w jednej.

Sam swojej dziewczynie ją kupuję, ale ciii, może tego nie przeczyta.

3. Norweski dziennik

Widać, że jestem fanem Pilipiuka?

Trzytomowa powieść o losach Tomasza Paczenki (Warto najpierw przeczytać coś o Jakubie Wędrowyczu, przydaje się czasem), który ma zaniki pamięci i przeprowadza się do Norwegii. Szpiegują go agenci KGB, buduje dom według własnego uznania, podrywa księżniczki i zadaje się z młodym Wędrowyczem.

Jak to zajebiście brzmi, damn!

4. Nieludzka komedia

Tragikomiczna, lekka powieść. Ironia, sarkazm, specyficzne poczucie humoru głównego bohatera i polska, lecz niekoniecznie szara, rzeczywistość. Nie znajdziesz jej w Empiku na półce Top 40, bo nie jest gniotem (Serio, prócz Hołowni i Prokopa, jest coś tam jeszcze zdatnego do czytania?).

Warto, gdy nie masz pojęcia co ktoś lubi czytać. Typowa, uniwersalna książka.

5. Sekret

Serio.

Książka, której oberwało się za gównianą treść z punktu widzenia zaawansowanej psychologii, ale zgarnęła też masę pochwał od czytelników. Główne powody bycia przez długi czas bestsellerem to fakt, że zmienia życie, że motywuje i inspiruje. Niby wyświechtane powiedzonka, ale książka daje radę i sprawdza się w swojej roli.

Idealny starter do rozpoczęcia pracy nad samym sobą, zwłaszcza gdy brak nam motywacji, a za oknem śmiga sobie Ksawery.

 

Książki o tyle dobre, co neutralne. Jeśli nie wiesz co kupić i wiesz, że do świąt nie dasz rady wymyślić nic lepszego – skorzystaj z tej listy. Na pewno odbiorca prezentu nie będzie zawiedziony. W zdjęciach jest link do podstron Empiku, miłych zakupów! :)

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.