Lifestyle Media

Wszyscy jesteśmy fanami Włocławka

Koniec świata, armagedon, masowe samobójstwa, puste półki w sklepach i powrót komuny. Tak, nie będzie ketchupu z Włocławka.

Frugo, Turbo, Magic Starsy i Włocławek

Każdy z nas ma jakieś ulubione produkty, najczęściej z czasów dzieciństwa, których już nie ma, nie są produkowane, albo nie są sprowadzane do Polski. Większość wspomina Frugo, na które po powrocie był przeogromny boom i Magic Stars. Generalnie, przyjęło się, że najbardziej rozrzewniającymi są Ci, którzy nigdy nie mieli tego w ustach. Dzieciaki z rocznika 98 wspominające jak fajnie się piło Frugo za młodu. No błagam was. Jak ja, z 93, ledwie pamiętam ten napój.

To samo jest z Włocławkiem. Wielu nie kojarzy smaku tego ketchupu, bo w większości Polskich sklepów 3/4 działu zajmują produkty Kotlina i Pudliszki. Włocławek dawno został zepchnięty na bok. Tak jak Tymbark zepchnął Frugo, tak Włocławek musiał zostać usunięty. Naturalna kolej rzeczy.

Co nie znaczy, że jest ketchupem złym, bo jest bardzo dobry. Gdy rodzice wyjechali na dłużej niż miesiąc i musiałem sam sobie jakoś radzić, to po wielu latach (Wcześniej jadłem go gdy miałem lat 5?) do niego powróciłem. Głównie przez to, że kosztował mniej, a był równie dobry co ketchupy częściej reklamowane. I to chyba przez to jest taki popularny. Jest droższy od niejadalnego Tortexa, ale o wiele lepszy i i odrobinę tańszy od czołowych marek.

Ratujmy ketchup z Włocławka!

Gdyby w czasach, w których istniało Turbo lub Magic Starsy istniał też Facebook, takich fanpage byłyby tysiące. Niestety – w tamtych czasach gdy przestawano coś produkować, to towar po prostu przestawał pojawiać się w sklepach. Większość nawet i tak nie zauważyła jego braku ;)

Z tego co czytałem, to cała akcja z ketchupem z Włocławka polega na tym, że zamkną oddział we Włocławku, prawdopodobnie zmienią nazwę, ale produkt pozostanie ten sam. Więc co za różnica, czy jesz Ketchup Łowicz, czy Ketchup Włocławek, skoro to ten sam produkt? Ach, no tak – wspomnienia z dzieciństwa, produkt przekazywany z pokolenia na pokolenie i wspieranie lokalnej gospodarki. To tylko kilka głupot które piszą ludzie na fejsie na temat Włocławka Łowicza.

Jeśli to nadal będzie ten sam produkt, tyle że ze zmienioną nazwą i miejscem produkcji, to wystarczy iść do sklepu, kupić i nie płakać nad rozlanym mlekiem. Znaczy – ketchupem.

7 Comments

 1. Nie wiem co to jest za strona, ale Stary, jak Ci zaczną pakować gówno w pudełeczko to też nie będziesz płakać?

  1. Nie no, nie płakałbym, po prostu bym nie kupił.
   Ale jeśli produkt nie pozostanie ‚gównem’, tylko tym samym co innym, a zmieni się pudełko, to who cares?

   1. może będzie obchodzić to 121 osób które straci prace we Włocławku, ale mogę się mylić. przecież teraz o pracę jest tak łatwo, że na pewno coś znajdą.

    1. Akurat z tą pracą to fakt, ich może obchodzić zamknięcie zakładu.
     Ale nas, jako konsumentów i kupujących Włocławek – Łowicz nie powinna zmartwić ta zmiana.

    2. Łowicz i tak już namieszał w recepturze. Jak przeniosą to pewnie namieszają bardziej, bo pracownicy Łowicza nie będą mieli oporów w zmianach „przepisu” jakie mieli pracownicy z Włocławka.

    3. Póki co, nikt o tym oficjalnie nie pisze. Włocławek upadnie, wejdzie Łowicz, jeśli będzie inny, to cóż, wtedy będę myślał.

    4. Dam sobie ręke uciąć że ketchup Łowicza bedzie urozmaicony o wszelkiego rodzaju konserwanty, polepszacze smaku itd. Tak sie robi ze wszytkim tylko po to żeby minimalizować koszta produkcji i krecic gospodarkę. Upadła kolejna Polska „Fabryka” z tradycyjnym i ciszacym sie ogromnym uznaniem produktem. Osobiście uzywałem tylko ketchupu Włocławka od ok 15 lat i inne zamienniki mi zwyczajnie nie odpowiadały teraz bede zmuszony jesc jakies pomidorowe scierwo pelne glutaminianow siarczanow i kto wie czego jeszcze. Nie wiem czy ktoś sie ze mna zgodzi we tej opini ale widze jak sie zmienia przemysl sporzywczy na przestzreni lat i niestety czarno too widze. Pozdrawiam

Leave a Reply

Your email address will not be published.